Live Streaming*

Ίντερ
Ίντερ
Ανάλυση:

Η Ίντερ είναι στην 3η θέση του ομίλου, αφού στην πρεμιέρα αναδείχτηκε ισόπαλη με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στην Ισπανία, με σκορ 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό, αλλά ο Λαουτάρο έδωσε το βαθμό στους «νερατζούρι». Στη Serie A συνεχίζει την πολύ καλή πορεία της, αφού παραμένει στην κορυφή με μοναδική ήττα το εντός έδρας 2-1 από τη Σασουόλο. Το βράδυ του Σαββάτου επανήλθε στις νίκες και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, αφού κέρδισε εκτός έδρας τη Σαλερνιτάνα με 4-0.

Αγωνιστικά Νέα:

Οι γηπεδούχοι θα παραταχθούν χωρίς τους τραυματίες Αρναούτοβιτς, Κουαδράδο, Σένσι και Φρατέζι.

Στατιστικά:
  • Η Ίντερ έχει 15 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες στα τελευταία 20 ματς.
  • Εντός έδρας έχει 7 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες στα τελευταία 10 παιχνίδια.
  • Μετράει 8 goal / goal στα τελευταία 20 ματς και 3 στα τελευταία 10 εντός.
  • Μετράει 11 over 2,5 στα 20 πιο πρόσφατα παιχνίδια και 4/10 τελευταία εντός.

Ανάλυση:

Η Μπενφίκα ηττήθηκε στην πρεμιέρα, εντός έδρας, από τη Σάλτσμπουργκ με 2-0. Σημαντικό ρόλο στο αποτέλεσμα έπαιξε η αποβολή του Αντόνιο Σίλβα μόλις στο 13ο λεπτό. Η ψυχολογία των Πορτογάλων είναι στα ύψη βέβαια, αφού προέρχονται από τη νίκη στο ντέρμπι με την Πόρτο. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος στην αναμέτρηση, στο 68ο λεπτό, ήταν ο Ντι Μαρία, τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 19ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι δεν αντιμετωπίζουν αγωνιστικά προβλήματα όμως θα παραταχθούν χωρίς τον τιμωρημένο Σίλβα.

Στατιστικά:
  • Η Μπενφίκα έχει 13 νίκες, 2 ισοπαλίες και 5 ήττες στα τελευταία 20 ματς.
  • Εκτός έδρας έχει 7 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες στα τελευταία 10 παιχνίδια.
  • Μετράει 9 goal / goal στα τελευταία 20 ματς και 5 στα τελευταία 10 εκτός.
  • Μετράει 11 over 2,5 στα 20 πιο πρόσφατα παιχνίδια και 7/10 τελευταία εκτός.
Η
Tipster Κωνσταντίνος Καραθανάσης Προγνωστικό από Κωνσταντίνος Καραθανάσης Κομβικό το συγκεκριμένο παιχνίδι και για τις δυο ομάδες, αν και το βάρος είναι μεγαλύτερο στους γηπεδούχους. Η Ίντερ θέλει το τρίποντο για να μην μπει από νωρίς σε μπελάδες, ενώ η Μπενφίκα ξέρει ότι χρειάζεται μια μεγάλη νίκη στον όμιλο, για να «ισοφαρίσει» την – εκτός προγράμματος – ήττα από τη Σάλτσμπουργκ στην πρεμιέρα. Πρόκειται για δυο ομάδες με πλούσιο επιθετικό ταλέντο. Σίγουρα οι γηπεδούχοι έχουν το προβάδισμα για τη νίκη, όμως θα προτιμήσω τα πολλά γκολ. Over 2,5 1.87 Winmasters Anytime score: 2-1 4.20 Novibet